Двір перегородили шлагбаумом

Кияни скаржаться на незаконні блокуючі пристрої

На вулиці Жилянській, 49/51 заблокували двір. Люди стверджують, що частина сусідів незаконно встановила паркувальні пристрої для власних авто, а нещодавно ще й загородили заїзд до будинку шлагбаумом. Під загрозою опинилися пенсіонери. У разі потреби до будинку не зможе під’їхати “швидка”. Не дістануться квартир на випадок пожежі й рятувальники. Що робити киянам, “Хрещатик” попросив роз’яснити юристів.
“До нашого двору не можемо дістатися ні ми, ні тим паче рятувальні служби”,— з таким листом звернулися до редакції “Хрещатика” мешканці будинку 49/51, що на вулиці Жилянській у Голосіївському районі. Як виявилося, група сусідів вирішила облаштувати у дворі власну автостоянку. Дехто змонтував собі по кілька автоблокіраторів, попри те, що ставити машини у дворі мають право всі мешканці.

“Апогею ситуація набула у травні. На в’їзді у двір змонтували шлагбаум”,— пояснюють люди. Особливо занепокоєні літні мешканці. До квартир тепер не можуть дістатися медики та рятувальники. Невдоволені також й інші автомобілісти — свої машини вони змушені паркувати в сусідніх дворах. Кияни просять знести всі пристрої.
Роз’яснити права людей “Хрещатик” попросив у кваліфікованих юристів.

“Мешканцям варто звернутися з заявами та скаргами до ЖЕКу, районного управління архітектури та міліції. Потрібно остаточно з’ясувати, чи брали дозволи на ці конструкції. Якщо ні — вимагати через суд їх знесення. На жаль, однозначно питання доступу до прибудинкової території в законодавстві не прописано. Тому деякі жителі цим користуються. Однак самовільно зносити не рекомендуємо. Це може розглядатися як пошкодження особистої власності”,— проконсультував директор компанії “Аргумент Консалтинг” Андрій Содоль.

За його словами, вирішити ситуацію можливо при створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тоді на загальних зборах мешканці будинку зможуть чітко закріпити територію за кожною квартирою.

Галина ПЕТРЕНКО “Хрещатик”.
http://www.kreschatic.kiev.ua/art/1276018247.html


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua