Житло

Запитання:

Допоможіть будь ласка. Рік тому померла мати, будинок залишився вітчиму (не приватизована), але я з 3 дітьми прописана в ньому, хоча не проживаю вже кілька років. Нещодавно дочка вітчима забрала його до себе, а нас не пускають туди жити. Підкажіть: чи має право вона не пускати нас туди жити, так як ми прописані за цією адресою; чи маю я з дітьми право на спадщину (я єдина дочка у матері) так як заповіту не було; і чи можуть мене з дітьми виписати без моєї згоди. Буду вдячна за відповідь.

Відповідь:

Що стосується права на проживання, дочка вітчима має право звернутися до суду з позовною заявою про втрату з Вашого боку права на користування даним житлом і зняття Вас з реєстрації (виписки) за даною адресою. Така санкція передбачена чинним Житловим кодексом, якщо особа без грунтовно не проживає і не користується житлоплощею більше 6 місяців. Хоча з іншого боку, якщо вищевикладений питання донькою вітчима підніматися не буде, Ви має право проживати в даному будинку як члени сім’ї наймача житла яким, наскільки зрозуміло є Ваш вітчим. Ще один з принципових моментів, чи були Ви офіційно усиновлені вітчимом, і відповідно були ви членом сім’ї. Таким чином питання про вселення та наявність права на проживання в будинку який знаходиться в державній або комунальній власності може бути вирішене в судовому порядку і рішення буде залежати від Ваших родинних зв’язках, фактичного проживання а також позиції самого вітчима як наймача.

Що стосується права на спадщину, то тут не зовсім зрозуміле питання, якщо мова йде про будинок, який знаходиться в державній або комунальній власності і не приватизувався Вашої мамою – тоді немає, Ви не маєте право на спадщину даного будинку як в цілому, так і його частини , так само як і інші особи – Ваш вітчим, його дочка. Але, у Вас, якщо Ви там прописані, залишилося право приватизувати даний будинок на всіх членів сім’ї, які там зареєстровані в рівних частках, Відповідно, якщо зараз там зареєстровані Ви і Ваші троє дітей, а також Вітчим і його дочка, Ви маєте право на приватизацію по 1 \ 6 частини будинку на кожного члена сім’ї. В такому випадку, при приватизації даного будинку Вас і дітей, співвласників, без Вашої згоди виписати не зможуть, а також перешкоджати Вам у проживанні та користуванні частиною даного будинку. В іншому випадку Вас можуть виписати без Вашої згоди але тільки за рішенням суду.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua