Житлове право

Запитання:

Добридень! Підкажіть будь ласка, чи можна якось вирішити цю проблему. Справа в тому, що батьки перебувають у розлученні, батько алкоголік і абсолютно несамовитий іноді навіть в тверезому стані. Проживаємо вчотирьох в двокімнатній квартирі: я, мама, брат (повнолітній, але ще вчиться) і батько. Ми втрьох живемо в одній кімнаті, батько займає іншу. Він уже півтора року не працює, ні аліментів, ні за квартиру не платить. Якби не нестерпний психологічна атмосфера, можливо так би і тривало, але ні терпіння, ні нервів жити в постійному страху, вже не вистачає. Запропонували батькові виїхати пожити якийсь в село до свого батька, з умовою, що щомісяця будемо виплачувати йому якусь суму грошей. Але там його теж не прийняли. Після чергового скандалу зрозуміли, що треба терміново щось вирішувати, але як ?! Квартира маленька, її нерозмінена, так як не хочеться жити в комуналці втрьох.

Чи можна якось впливати на батька з юридичного боку? варіант поділу рахунки за квартиру теж не особливо влаштовує, так як він свою частину платити не буде. Але і дозволяти жити йому за наш рахунок, який дуже сильно похитнувся в умовах кризи теж неможливо. чи можливо якось його виписати з квартири (до речі, квартира не приватизована, але оформлена на нього), якщо довести його заборгованість по аліментах, оплаті за квартиру і з урахуванням того, що перший внесок (на той час велика частина за квартиру) була виплачена з маминих грошей?

Відповідь:

Для того що б дати точну консультацію, необхідно зрозуміти правовий режим самої квартири, тобто в чиїй власності вона знаходитися. З одного боку Ви пишіть, що вона не приватизована, але Ваш батько є відповідальний квартиронаймач, з іншого боку Ви говорите про якийсь, то першому внеску за квартиру, що це за внесок? Також розглядаючи питання розділу майна або виписки людини, велику роль може зіграти характеристика самого батька, описана Вами вище, але підтверджена в суді документально. Для більш точної і повної консультації зверніться до нас в офіс.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua