Як виписати брата-алкоголіка з приватизованої квартири

Запитання:

5 осіб нашої сім’ї (мама, тато, я, сестра, брат) прописані і живемо в приватизованій 4-х кімнатній квартирі. Брат-алкоголік постійно тероризує всю сім’ю, набрав кредитів за якими не може розплатиться і взагалі всю сім’ю тягне “вниз”. Ми прийняли рішення – виписати його з квартири. Як це зробити, куди звернутися і що для цього потрібно мати з документів. Можна його виписати з квартири, а його 2-х доньок прописати? Чи потрібно його згоду?

Відповідь:

Що стосується виписки брата, то для цього Вам необхідно звернутися в суд, склавши відповідну позовну заяву. Але оскільки брат є власником квартири і йому належить її 1/5 частину зробити це буде дуже важко, оскільки власник має повне право не тільки володіти і розпоряджатися своєю власністю але і користуватися нею. Можливі варіанти проходження останнім експертизи на алкогольну залежність і якщо він загрожує не тільки нормальному психологічному стану і взаємин у сім’ї а й фізично (б’є, загрожує, бешкетує), тоді можливо суд піде на зустріч, але для цього він повинен мати інше житло для проживання , в іншому випадку ні чого не вийти.

Можливо також розглянути варіант припинення його права власності на підставі ст. 365 ЦК України з компенсацією вартості його частини і подальшим зняттям з реєстрації та виселення, але для цього знову таки, якщо у нього не буде де жити, суд навряд чи прийме рішення на вашу користь.

Що стосується його дочок, то за згодою батьків їх без проблем зареєструють.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua