Службова квартира

Запитання:

Добридень!
Цікавить питання по службовій квартирі. Мій батько в 1996 році отримав службову квартиру в зв’язку з тим, що працював двірником. Пропрацював до виходу на пенсію близько 15 років. У квартирі прописані я (дочка) і мій батько, який помер кілька днів тому. Квартира не була приватизована.
Які перспективи приватизувати дану квартиру або ж що мені робити?
В даній квартирі проживає співмешканка батька (і по ходу її діти). Ключів у мене від квартири немає, чи можу / чи маю право я поміняти замок?
Які послуги ви надаєте в даному питанні і яка вартість?

Заздалегідь дякую за консультацію і відповідь.
З найкращими побажаннями.
Христина

Відповідь:

На сьогоднішній день законодавство України забороняє приватизацію службового житла, що регламентовано п. 2 ст. 2 Закону України про Приватизацію державного житлового фонду.
Але є малі шанси приватизувати це майно. Постановою Ради Міністрів України від 4 лютого 1988 № 37 ст. 6 зазначено, що житло виключатися з числа службових, якщо відпала необхідність в його використанні, а також у випадках, коли в установленому порядку воно виключено з числа житлових.
Для приватизації такого житла слід вивести його з категорії службового, що можливо зробити тільки за згодою роботодавця, який таке житло надав. Якщо ж роботодавець відмовив у приватизації (расслужеблюванння житла) то можна звернутися в суд. Але судова практика показує, що даний спір часто вирішується не на користь позивача, хоча є позитивні рішення саме з житлом наданими ЖЕКами.
Так що в будь-якому випадку в кожній конкретній ситуації необхідно більш детальніше аналізувати ситуацію та документи.
Якщо необхідна допомога, звертайтеся.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua