Розділ приватизованої квартири

Запитання:

Вітаю! Я з дружиною збираюся розлучатися. Ми проживаємо в Криму, в приватизованій двокімнатній квартирі. У шлюбі складаємося з 1999 року. Квартира була отримана дружиною в 2001 р від підприємства, на якому працювала. Приватизація квартири відбувалася на початку 2009 року і оформлена на дружину і її сина (у мене другий шлюб). З березня 2007 року по березень 2011 року я був прописаний у тещі в тому ж місті, хоча весь цей час проживав в цій приватизованій квартирі.

ПИТАННЯ:

  1. Чи правильно була оформлена приватизація?
  2. Чи має право дружина після офіційного розлучення виставити мене з цієї квартири або я маю право жити в ній і далі?

Дякуємо. З повагою Олег.

Відповідь:

  1. Так, тому що квартира приватизується на всіх членів сім’ї проживають в ній, а факт проживання підтверджується відповідною реєстрацією за адресою (пропискою). Так як Ви не були там зареєстровані відповідно орган приватизації не знав про те що ви там проживаєте. Якщо дана квартира була приватизована без Вашого відома при фактичному Вашому проживанні в ній як лена сім’ї, Ви можете звернутися до суду з визнанням процедури приватизації незаконною, так як були порушені Ваші права на приватизацію частини квартири, якщо таке право Ви ще не використовували. При цьому Вам необхідно буде довести факт фактичного проживання в даній квартирі як члена сім’ї на момент приватизації, і то що Ви не давали свою згоду на це.
  2. На сьогоднішній день власниками даної квартири є Ваша дружина і її син, Ви в даній квартирі не зареєстрували своє постійне місце проживання, таким чином, де-юре Ви не маєте право там проживати, а власники квартири мають повне право ставити питання про Ваше виселення .

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua