Приватизація житла

Запитання:

У 1995 році проживали з батьками в двокімнатній квартирі (були прописані всього 6 чоловік: батьки, я з чоловіком і двоє дітей). Приватизували квартиру на всіх, але через те, що квартира дуже маленька, більше половини житлових чеків залишилося не використано. У 1997 році батько на роботі отримав на “розширення” нову квартиру. Ми купили собі житло самі, а приватизовану двушку продали. Чи можна допріватізіровать, отриману для поліпшення жіл.условій квартиру, в рахунок решти житлових чеків? Чомусь в одному районі міста кажуть – можна, в іншому, де розташована квартира – не можна.

Відповідь:

Відповідно до п. 5 ст. 5 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” кожен громадянин має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлових чеків або з частковою доплатою. Безкоштовна передача житла здійснюється з розрахунку 21 кв. м загальної площі на кожного члена сім’ї та додатково 10 кв. м на сім’ю.

Тобто, в межах норми, визначеної згаданим Законом, громадяни мають право скористатися правом приватизувати житло в повному обсязі один раз. Таке право можетбить використано повністю або частинами.

Якщо сім’я отримала житло, якого не вистачило до встановленої норми, таким чином використавши право на приватизацію державного житла частково, і якщо при наданні нового житла у неї залишилися не використовуються житлові чеки, то отримавши житло якого не вистачало до норми, така сім’я має право на приватизацію отриманого житла в рахунок решти житлових чеків.

Таким чином буде використано право приватизації громадянами в межах норми один раз.
Відповідно до пункту 3 статті 5 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”, якщо частина загальної площі, яка припадає на члена сім’ї, перевищує
невикористану величину житлових чеків, то такі громадяни розмір такого перевищення загальної площі повинні оплатити грошима.

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua