Приватизація

Запитання:

Вітаю! Прошу Вас допомогти нам у вирішенні болючої для нашої сім’ї проблеми. Суть ось у чому: Моїм батькам дали гостинку (12 метрів) від райвиконкому. Ордер виписаний на маму, але в ордер вписаний тато (помер місяць тому), мій брат і його дочка (3 роки). Відразу після отримання ордера, мама виписала з цієї квартири без дорослих (за їх згодою), хто був вписаний в ордер. І одноосібно подала документи на приватизацію цієї квартири тільки на себе. Брат написав відмову від приватизації його частини цієї квартири і частини його дочки, завіреного нотаріусом. У приватизаційному відділі відмовили в приватизації цієї квартири тільки на маму, мотивуючи це тим, що в приватизації цієї квартири повинні (ОБОВ’ЯЗКОВО-ПРИМУСОВО!) Брати участь всі, хто вписаний в ордер, кажуть є такий закон. Підкажіть, що нам робити! У брата і його сім’ї інші плани на своє житло, він геть відмовляється приватизувати цю жіл.площадь! У нас ще є одна 3-х кімнатна квартира. Мама хоче 3-х кімнатну квартиру розміняти на 1 і 1. Одну подарувати моєму братові, інша залишається мені і мамі (я старша дочка). А цю гостинку подарувати сестрі (нас троє дітей в родині). Порадьте що робити? Як діяти? Куди звертатися?

Дякую! З повагою і вдячністю, Лариса.

Відповідь:

Згідно п. 1 ст. 2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», до об’єктів приватизації належать, в тому числі і квартири в яких проживають два і більше наймачів. Відповідно до п. 2 ст. 8 вищевказаного Закону, передача квартир у спільну сумісну або часткову власність здійснюється за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, які постійно проживають в даній квартирі. Таким чином, аналізуючи дані норми і сам Закон в цілому, необхідно, як мінімум, два члена сім’ї для приватизації квартири. Вашу проблему можна вирішити наступним чином, Ви приватизовуєте квартиру на всіх хто вписаний в ордер, а в наслідку, Ваш брат і його дочка дарують свої частини мамі, і далі Ваша мама оформляє квартиру на себе. Єдині мінуси це паперова тяганина, в тому числі і з органом опіки та піклування (при отриманні дозволу на дарування квартири). Можливо, також не прописувати назад брата і його дочка, а прописати Вашу сестру, якій надалі Ви хочете передати квартиру, і відповідно здійснити приватизацію на маму і сестру, в подальшому мама може подарувати свою частину дочки і вона стане єдиним власником квартири. Такий варіант можливий, якщо Ваша сестра не використало своє право на приватизацію.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua