Правомірність проживання сторонніх осіб на загальній житлоплощі розлученого подружжя

Запитання:

Ми з дружиною розлученні. З нами проживає наш неповнолітній син, якому я виплачую аліменти. Проживаємо все в одній 3-кімн. квартирі багатоквартирного будинку (в різних кімнатах, але із загальним коридором, кухнею, санвузлом). Розділ житла та майна не проводився! За договором купівлі-продажу квартира у нас навпіл (придбана в період шлюбу, як і майно).

Чи має вона право дозволяти проживання (тимчасово-постійно) в нашій квартирі сторонніх осіб БЕЗ МОЄЇ ЗГОДИ? Якщо не має права, чим це регламентовано і як я можу це законно припинити, якщо має право, чи можу я пред’явити вимогу з оплати комунальних платежів з урахуванням проживання стороннього?

Відповідь:

Добридень! Вона не має права приводити сторонніх осіб на проживання у вашій квартирі без вашої згоди, це регламентовано ст. 156 Житлового кодексу України та п.2 ст. 369 Цивільного кодексу України:

Згідно ст.156 Житлового кодексу Української РСР, що нині діє вселення (а відповідно і реєстрація) можливе за умови згоди власника. Будинок знаходиться в їхній спільній власності, і вселення (реєстрація) інших осіб у буднику є фактично розпорядженням майном, що перебуває у власності.

Згідно п.2 ст. 369 Цивільного кодексу України, розпорядження спільною власністю можливо за спільною згодою співвласників. (Тобто, один з власників не може прописати мешканця в будинок чи квартиру без згоди іншого.)


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua