Право на житло

Запитання:

Добрий день! В 2000 році я почала проживати в Києві, так як навчалась в університеті. Закінчивши ВУЗ, почала працювати в Києві, але так як не мала змоги придбати воє власне житло, прописалася на Хмельниччині у мами. Скажіть будь-ласка, чи маю я право стати на облік отримання квартири в Києві і що для цього потрібно зробити. На даний момент одружена, маю сина, народжувала у Києві.

Відповідь:

Для взяття на квартирний облік Вам треба подати до відповідного органу місцевого самоврядування за місцем проживання заяву та наступні документи:

  • довідка про місце проживання та склад сім’ї;
  • копії документів,  що посвідчують особу громадянина та членів його сім’ї;
  • копії довідок   про   присвоєння   ідентифікаційного   номера громадянинові та членам його сім’ї;
  • копії документів,   що  підтверджують  право  громадянина  та членів його сім’ї на надання пільг під час взяття на облік;
  • довідки про  доходи  громадянина  та  членів  його  сім’ї  за попередній рік;
  • відомості  про  вартість  майна,  що  перебуває  у  власності громадянина  та  членів  його сім’ї на момент взяття на соціальний квартирний облік.

Відповідно до ст. 39 Житлового кодексу України громадяни потребуючі поліпшення  житлових умов беруться на облік:

  • за місцем проживання – виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті;
  • за місцем роботи – спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету. При цьому беруться до уваги рекомендації трудового колективу. Рішення про взяття громадян на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем роботи затверджується виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів.

Таким чином ви можете стати на квартирну чергу, як за місцем проживання так і за місцем роботи.

В разі подання заяви за місцем проживання в Києві маючи Хмельницьку прописку, орган відповідальний за взяття на облік на квартирну чергу, може Вам відмовити. Посилаючись на ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Громадянин України,  які перебувають в Україні  на  законних  підставах, зобов’язані протягом  десяти  днів  після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

В разі винесення такої відмови її можна буде оскаржити посилаючись на ч.2 ст.2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», в якій зазначено, що Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність  не  можуть  бути  умовою  реалізації  прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua