Права інваліда

Запитання:

Добридень! Я інвалід. У довідці написано 2 група, загальне захворювання, довічно, робота на дому. Є 3 кімнатна квартира. Ордер виданий мамі з сім’єю з 4 осіб. Я, тато, сестра і мама. Як інвалід чи маю я право на обов’язкову частку у спадщині? І якщо вона подарує сестрі квартиру, чи є потім у мене якісь права?

Відповідь:

Добридень! Ви маєте право на обов’язкову частку у спадщині, це регламентовано ст. 1241, ст. 203 Цивільного кодексу України:

Стаття 1241. Право на обов’язкову частку у спадщині

1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця,
непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно
від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі
спадкування за законом (обов’язкова частка).

Розмір обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з
урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших
обставин, які мають істотне значення.

2. До обов’язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної
домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу,
встановленого на користь особи, яка має право на обов’язкову частку, а також
вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця.

3. Будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця,
який має право на обов’язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї
частини спадщини, яка перевищує його обов’язкову частку.

Стаття 203. Загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності
правочину

6. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити
правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua