Питання про прописку

Запитання:

Добрий день. Я живу в Києві в двокімнатній квартирі з дитиною і чоловіком (це мій другий шлюб і одружені ми всього рік). Квартира була мами, а їй дісталася від її батьків. Квартира преватізірована на трьох: я, моя мама і бабуся. Прописані зараз в ній: я і моя дочка (9 років). Останнім часом чоловік наполягає на тому, щоб я його прописала. Він іногородній. Підкажіть будь ласка: 1. Чи можливо це без згоди мами і бабусі? 2.Чем це мені “загрожує” в разі розлучення? Чи зможу я взагалі його потім виписати? Може є якась тимчасова прописка? Дякуємо.

Відповідь:

Доброго дня.

Для того щоб зареєструвати Вашого чоловіка потрібна згода всіх співвласників квартири. Для того, що б прописати його без їх згоди Вам потрібно або укласти договір найму між Вашим чоловіком і всіма співвласниками квартири (де все одно знадобиться підпис Ваших мами і бабусі) або ж Вам потрібно через суд встановити режим користування житловим приміщенням і тільки тоді вже реєструвати вашого чоловіка на виділену Вам в користування частину квартири.

У разі розлучення Ви зможете зняти з реєстрації і виселити Вашого чоловіка з квартири за рішенням суду, якщо не буде його згоди.

“Тимчасової прописки” не існує. Але є таке поняття як реєстрація місця знаходження, яке має на увазі проживання в житловому приміщенні не більше, ніж пів року в році і відповідно реєстрація на даний період.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua