Один із проживаючих в приватизованій квартирі не оплачує комунальні послуги

Запитання:

У 3-х кімнатній приватизованій квартирі прописано 4 людини, одна з яких сестра, не бажає оплачувати комунальні послуги, але і я не маю наміру платити за неї. Що робити?

Відповідь:

Доброго дня.

Якщо Ваша сестра не є співвласником квартири, то порядок користування квартирою визначається договором найму. Якщо ж він не укладено, то вона не зобов’язана платити за комунальні послуги. Але в той же час, якщо вона не є власником, то власники квартири можуть звернутися до суду з вимогою про зняття її з реєстрації в даній квартирі і примусове виселення.
Якщо ж вона є співвласником, то вона зобов’язана брати участь в оплаті комунальних послуг зокрема. Якщо вона не хоче цього робити, то тут є два варіанти:

1. Звернення до суду з вимогою встановлення порядку користування квартирою і поділом зобов’язань зі сплати комунальних послуг. Тоді просто Ви будете платити за себе, а вона за себе. При цьому у Вас будуть місця загального користування: туалет, ванна і т.д.

2. Оплачувати комунальні послуги в т.ч. за неї і кожні три роки (термін позовної давності) стягувати її частину в судовому порядку.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua