Квартирний облік

Запитання:

Доброго дня. Я розумію що це безкоштовна консультація і Ви, можливо, розглядаєте їх рідко, але якщо Ви зараз читаєте цього листа допоможіть своєю порадою з наступного питання, будь ласка: Я проживаю в місті Дніпропетровськ. Після закінчення ВНЗ був направлений на підприємство ВАТ “Інтерпайп НТЗ”. Далі, коли стало питання про квартирний одлік, на підприємстві сказали, що: “Ми на квартирний облік не ставимо,а якщо і ставимо, то це безнадійно…..”. Так як я прописаний у гуртожитку цьго ж піприємства(зараз гуртожиток знаходиться у місцевій владі), я став на квартирний облік за місцем проживання-в АНД районній раді. Згідно пред`явленних мною документів мене взяли на квартирний облік. Вид черги-позачергова. Рішення від 17.08.2007р. А зараз, коли пройшов рік мого перебування на черзі, мені говорять, що ми знімаємо тебе з позачергової черги і переводимо в загальну, аргументуючи це своєю помилкою….. Скажіть,будь ласка: 1) чи мала рада право поставити мене на позачергову чергу?; 2) як повинна проходити процедура переведення мене в загальну чергу і на якому місці в цій черзі я маю бути? Спасибі!

Відповідь:

Відповідно до Житлового кодексу України та Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Місцеві ради здійснюють квартирний облік, до їх компетенції входить формування списків громадян, які користуються правом позачергового одержання житлових приміщень. Перелік таких громадян зазначено в ст. 45 ЖК України. Відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов громадяни виключаються з указаного списку, якщо вони були включені до нього необґрунтовано або втратили право позачергового одержання жилих приміщень.   Виключення зі списку провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про   включення громадянина до списку.
Під час переведення особи з позачергової черги на загальну, відповідний орган визначаючи черговість надання особі жилого приміщення, надає його відповідно до часу взяття особи на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua