Кооперативні будинки

Запитання:

На квартиру виданий ЖЕКом у 1992 році ордер з повною виплатою за неї на імя батька. Батьки розлучились у 1995 р. У квартирі прописані колишня дружина, повнолітній син і батько. Після розлучення її не розділили , бо вона не є власністю, без документів з БТІ. Батько відмовляється Реєструвати право власності і не сплачує комунальні послуги. Чи може ЖЕК чи Кооператив відібрати квартиру, і кому вона дістанеться вразі смерті батька?

Відповідь:

Згідно Житлового кодексу ордер на вселення в жиле приміщення є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення особи, яка потребує поліпшення житлових умов.

Тобто 1992 року ваш батько був визнаний особою, яка потребує поліпшення житлових умов і йому було надано у користування приміщення. Він може бути позбавлений права користуватися даним приміщенням через суд, внаслідок його неправомірних дій, в тому числі і несплата комунальних послуг.

У відповідності до Цивільного кодексу України в разі смерті вашого батька в даній квартирі зможуть продовжувати проживати особи, які проживали з ним до його смерті. без права власносіт на неї. Також особи що проживають в данному помешкані і зареєстровані там, можуть використати своє право на приватизацію квартири і таким чином отримати у власність її частину.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua