Чи маємо ми право на поліпшення житлових умов?

Запитання:

Доброго дня. Дуже потрібна ваша допомога! Хотілося б дізнатися чи маємо ми право просити, про поліпшення наших житлових умов? Якщо так, то як і до кого звертатися? Справа все в тому що ми в складі 5 чоловік (3 дорослих та 2 дітей) проживаємо в комунальній квартирі (наша загальна площа становить 68,71 кв.м житлова пл. 39 кв.м) загальний санвузол і ванна, стан квартири не дуже гарне , а покращувати мені його не дуже то і хочеться, так як є кому це руйнувати! Справа в тому що сусід наш алкаш, постійно влаштовує м’яко кажучи дебоші, загрожує нашій родині розправою і сином який сидить у в’язниці. Звернення в міліцію нічого не дали! Терпіти це ми вже не в силах, тому намагаюся знайти вихід інакше, а всі ці проблеми в сукупності, наштовхнули мене на цю статтю. Це і послужило причиною для написання даної статті! Допоможіть вирішити це питання і знайти вихід з цієї ситуації. Заздалегідь дякую!

Відповідь:

Доброго дня.

Пунктом 13 правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень  встановлений перелік  громадян, що потребують поліпшення житлових умов. Першим пунктом є рівень  забезпеченості житлом. Відповідно до цього ж самого порядку такий рівень є у  межах 13.65 кв.м. житлової площі на одну особу. Але цей рівень може бути іншим, адже він  може визначатись міськими, селищними, сільськими радами. Тобто Вам потрібно  дізнатись який саме рівень встановлений у Вашому регіоні у цих самих міських, селищних, сільских радах. Якщо сума цих рівнів для п’ятьох людей  буде меншою за площу вашої квартири, то тоді у Вас будуть підстави аби  встати на облік осіб, що потребують поліпшення житлових умов.

Іншим варіантом є другий – якщо ви мешкаєте у приміщенні, що не відповідає  санітарним нормам. Правила визначення приміщень такими, що не відповідають санітарним нормам встановлюються положенням про порядок обстеження стану  жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для  проживання. Якщо Ваше приміщення буде визначено як таке, що не відповідає санітарним нормам, то у Вас буде ще й така підстава аби встати на облік  осіб, що потребують поліпшення житлових умов.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua