Спільна часткова власність

Запитання:

Добрий день, допоможіть вирішити ситуацію. Ми живемо в загальному дворі на три господаря. Будинок стоїть окремо. Наша частина, згідно з “Спільної часткової власності” становить 3 сотки, є держакт. До будинку від в’їзду 30 метрів, хочемо відокремити наш земельну ділянку, як це зробити за законом, якщо один з “співвласніків” проти і загрожує поламати паркан, який ми будуємо, при тому, що, як ми вже згадували будинок стоїть окремо і будівництво огорожі не заважає і не перешкоджає іншим мешканцям. Причому паркан буде проходити по межі і з іншим, сусіднім двором (у нас №двора 84, межує з 82). Ще один момент, той третій власник, який проти, фактично в цьому дворі не проживає (хоча є власником), а живе, як раз в сусідньому (82), з яким ми хочемо ставити паркан (між двома дворами немає огорожі), а в наш двір цей “третій” зносить будівельний і побутове сміття. І з боку сусіднього двору (82) теж зносить сміття, тобто фактично наш будинок з усіх боків “оточений” сміттям того третього мешканця. Це і є основною причиною будівництва паркану. Фактично, парканом ми йому не завдаємо незручностей, а він сміттям нам заподіює.

Численні звернення до різних органів з приводу сміття не дали результату. Може, є якийсь законний спосіб відгородитися від цього в загальному дворі і чи є якісь способи вплинути на сусіда з приводу сміття, який він зносить в загальний двір, тому, як це і пожежонебезпека і санітарні норми порушуються (мухи, щури) ?

Відповідь:

Якщо Ви не дійшли згоди з іншими співвласниками про розпорядження та користування даною ділянкою, Ви можете виділити свою частину в натурі в судовому порядку, подавши соотвествующее позовну заяву до Ваших співвласникам керуючись ст. 364 ГК України.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua