Користування земельною ділянкою

Запитання:

Шановні юристи, потрибна Ваша професійна думка. Викладаю ситуацію. Є земельна ділянка та розташоване на ній домоволодіння. Є три співвласника. 40%, 40% та 20% домоволодіння. Пройшло рішення суду. Розподілено домоволодіння (кожному співласнику окремий будиночок на земельній ділянці та відповідні споруди) та встановлено порядок користування земельною ділянкою відповідно до часток у нерухомому майні. (1995 рік) У 2007 році два співласника помінялись.

Один з нових співвласників реконструював свою частину будинку, в результаті чого збільшилась його частка з 40% до 60%. після цього він продав своє майно іншій особі. На даний час відповідно до документів БТІ частки співвласників складають 20%, 20% та 60%.

Однак, враховуючи, що змінились частки у нерухомому майні, відповідно повиннен змінитись і порядок користування земельною ділянкою, оскільки надані частини земельної ділянки у 1995 році нге відповідають часткам у нерухомому майні що склався на даний час.

Проблема: суди відмовляють у встановлені нового порядку користування посилаючись “спір вже розглядався з цього приводу. Зміна часток у нерухомому майні не є підставою для встановлення нового порядку користування земельною ділянкою”.

Хотілось би почути Вашу думку з цього приводу.

Відповідь:

Відповідно до ст. 88 Земельного Кодексу України порядок володіння та користування земельною ділянкою,   що   перебуває   у   спільній   частковій   власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором,  а у разі недосягнення згоди – у судовому порядку. Крім того  учасник  спільної часткової  власності має право вимагати виділення належної йому частки  із  складу  земельної  ділянки  як окремо,  так і разом з іншими учасниками, які вимагають виділення, а у разі неможливості  виділення частки  –  вимагати  відповідної компенсації. Таким чином Власники часток земельною ділянкою,   що  перебуває   у   спільній   частковій   власності можуть без рішення суду визначити порядок користування земельною ділянкою, а в разі не досягнення згоди вимагати виділення своєї частки.

З іншого боку ст. 122 Цивільно-процесуального кодексу України встановлює, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке що набрало законної сили рішення суду у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав. Однак в Вашому випадку сторони спору різні. Тому рішення суду про відмову у відкритті провадження у справі, може бути оспорене до апеляційного суду.  


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua