Добросусідство

Запитання:

Добрий день. Мій сусід у час, коли мене не було вдома, заліз до мене на подвір’я і зрізав мої дерева й кущі, які прилягають до межі з ним на відстані 1,6 м і менше. Причиною назвав те, що гілки дерев йшли на його будинок. Чи мав він право це робити? І як з цим боротися?

Відповідь:

Згідно ст. ст. 79, 90 ЗК України багаторічні насадження, що знаходяться на земельній ділянці, належать власнику цієї земельної ділянки. Але згідно ст. 105 ЗК України: “У випадку   проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі земельних ділянок мають право відрізати корені дерев і кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо таке проникнення є перепоною у використанні земельної ділянки за цільовим призначенням”.

ЗК України також передбачає такий захист прав на земельні ділянки, як відшкодування завданих збитків власнику земельної ділянки, отож, якщо діями сусіда вам було завдано збитків, ви можете вимагати від нього відшкодування данних збитків.

Отже, ваш сусід має право обрізіти гілля лише тих частин ваших дерев та кущів, які фактично знаходяться на його території, але ні в якому разі на вашій.

Якщо подібні дії будуть повторюватися – ви можете звернутися за захистом своїх прав до правоохоронних органів та суду.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua