Звільнення за угодою сторін

Запитання:

Звільнено з роботи за угодою сторін. Заява написана із зазначенням дати звільнення. Але в тексті наказу – відсутня дата з якої слід рахувати звільнення, а також будь-які резолюції керівництва на заяві щодо погодження на дану дію не має. З боку роботодавця не має письмової угоди, де б відображався б порядок, умови та сама процедура звільнення.

Чи є у даному випадку це порушенням трудового законодавтсва власником або уповноваженим ним органом і чи даний наказ може бути скасований у судовому порядку по причині відсутності дати звільнення в цьому документі, що фактично підтверджує відсутність взаємної згоди на звільнення з боку роботодавця. До того ж звільнили відразу у день подачі заяви без будь якого обговорення самих деталей (проведення розрахунку, здачі ввірених мат. цінностей, тощо). Виникає запитання, чи може існувати одночасно усна згода роботодавця на звільнення та письмова заява працівника.

Крім цього, слід зазначити, що у наказі зазначено підставу для звільнення – документ, який працівником не готувався і в природі не існує. Повний розрахунок проведено через 3 місяці після ознайомлення з наказом.

Відповідь:

Доброго дня.

Якщо в тексті наказу не вказано дати звільнення, то датою звільнення слід вважати останній робочий день. Тим паче Ви його зазначили в заяві

Якщо у наказі вказано документ, який не складався працівником, то такий не наказ не є автоматично не дійсний і по суті з цих підстав не може бути визнано недійсним.

На заяві про звільнення не обов’язково має бути резолюція керівника підприємства, що виражає його згоду на Ваше звільення. Так як це звільнення “за угодою сторін”, то відповідно і волевиявлення спільне, отже ніяких додаткових погоджень не потрібно.

Відсутність документу, який би визначав порядок звільнення, порядок проведення розрахунку і т.д. не є порушенням, адже усі ці питання регулюються законодавством.

Розрахунок проводиться у день звільнення. Тобто за затримку розрахунку ви можете стягнути середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua