Зарплатня

Запитання:

Я вас вітаю. Наша незвичайна ситуація полягає в наступному. Я працюю на одному з заводів м. Кременчука. Наш заступник директора розпорядився вивішувати на дошку інформації накопичувальну відомість заробітної плати основних робітників. Справа в тому, що це не всім подобається, особливо тим, хто заробляє дуже багато і дуже мало, в результаті чого виникає багато питань, незрозумілостей, розборок.

Питання: які права має працівник заводу щодо нерозголошення своєї заробітної плати стороннім особам без попереднього його згоди !? Чи пов’язано це з правом на комерційну таємницю физ.лица; або із захистом інформації; або з інтелектуальною власністю; або що то ще, що я не знаю?

Заздалегідь дуже вдячні.

Відповідь:

На підприємстві може бути затверджений перелік інформації, яка становить комерційну таємницю, а також інша конфіденційна інформація, яка не підлягає розголошенню. Також необхідно дивитися колективний договір, укладений дирекції з трудовим колективом, контракти (трудові договори) в яких також може бути застереження про конфіденційність і нерозголошення умов цих контрактів. Якщо є такі документи, апелюйте до них. Також як спосіб впливу можливо письмове звернення від трудового колективу, в тому числі з ініціативою внести відповідні зміни до колективного договору і доповнити перелік конфіденційної інформації, яка не підлягає розголошенню. є єдина норма яка регулює питання пов’язаний з наданням інформації про зарплату працівника, це ст. 31 Закону України.

Таким чином, використовуйте перераховані вище методи тиску на керівництво Вашого підприємства, колектив – це сила!


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua