Відпустка за власний рахунок

Запитання:

Я не знаю як мені поступити! На фірмі я пропрацювала 6 місяців і можу взяти тарифну відпустку, але 24 дня мені мало! мені потрібно ще 2 місяці !!! За законодавством я знаю, що більше 15 днів не положено !!! У мене є дочка їй 13 років. З чоловіком я перебуваю в розлученні вже 12 років !! Дитину виховую сама !!! 5 років тому дитина перенесла компресійний перелом хребта грудного відділу !! У мене з’явилася можливість оздоровити дитину протягом 3 місяців на море (безкоштовно), але на весь час мене не відпускають !! як мені вчинити? Я не хочу втратити робоче місце і для мене дитина і його здоров’я дорожче !!! Що мені робити допоможіть знайти правильне рішення цієї проблеми !! Заздалегідь вдячна!!!

Відповідь:

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про відпустки”, працівнику надається щорічна відпустка тривалістю не менше 24 календарних дні за відпрацьований рік. Відповідно до ч. 5 ст. 10, вищезгаданого закону, право працівника на щорічну основну та додаткову відпустку повної тривалості (24 календарні дні) в перший рік роботи, настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи на даному підприємстві. Таким чином, якщо Ви пропрацювали безперервно 6 місяців, Вам зобов’язані дати щорічну основну відпустку, тривалістю 24 календарних дня.

Крім цього Ви, як одинока мати, яка виховує дитину маєте право вимагати надання відпустки у зручний для Вас час (ч. 13 ст. 10 Закону). Також відповідно до ст. 19 Ви, як одинока мати, яка виховує дитину має право на додаткову щорічну відпустку, тривалістю 7 календарних днів, не включаючи святкові і вихідні дні. Якщо по мимо іншого Ваша дитина інвалід, то Ви має право вимагати додаткову відпустку до 14 календарний днів. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону, святкові та неробочі дні, при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткових відпусток, працівникам які мають дітей, не включаються.

Таким чином, Ви маєте право як одинока мати основну щорічну відпустку в розмірі 24 календарних дня, а також додаткову відпустку в розмірі 7 календарних дня, всього 31 календарний день без урахування святкових і вихідних днів – а це фактично півтора місяці.

Також якщо Ваша дитина внаслідок травми має інвалідність, Ви маєте право вимагати додаткову відпустку до 14 календарних днів.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua