Трудове право

Запитання:

Чи належить мені додаткову відпустку (я мати одиначка) за 2007 рік (в липні місяці 2007 року я влаштувалася на роботу на гос.предприятий)? Якщо покладено, що мені для цього потрібно і на який закон спиратися?

Відповідь:

Стаття 19 ЗУ “Про відпустки” говорить, що:

Одинокій матері надається  щорічно  додаткова  оплачувана  відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності  декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Така відпустка може надаватись у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу. Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку в певному році або за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпусток, як це передбачене статтею 24 Закону України “Про відпустки”. Чинним законодавством не передбачений термін давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, котрі мають дітей.

Отже, для того щоб скористатися своїм правом додаткової оплачуваної відпустки Вам необхідно звернутися з відповідною заявою до Вашого керівника.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua