Трудове право

Запитання:

Добрий день. Чи несе керівник повну матеріальну відповідальність, і чи буде він відповідати за виявлену нестачу? Дякую

Відповідь:

Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов’язків.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 133 Кодексу законів про працю, керівники підприємств несуть обмежену матеріальну відповідальність. У випадку недостачі матеріальних цінностей керівник несе відповідальність лише в тому випадку, якщо буде доведено, його безпосередню вину яка була наслідком неправильної організації заходів, що до збереження таких матеріальних цінностей, оскільки таке є в колі його безпосередніх повноважень
Керівник несе відповідальність у межах розміру заподіяної з його вини шкоди, але не більше свого середнього місячного   заробітку.

Якщо діяльність керівника пов’язана із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих йому   цінностей, то з керівником, власник або уповноважений ним органом, може підписати договір про повну матеріальну відповідальність. Згідно Постанови № 447/24 від 28.12.1977 року з керівниками можуть укладатись договори про повну матеріальну відповідальність. Розмір відшкодування, в такому випадку, у повному розмірі шкоди.

Отже, керівник несе повну матеріальну відповідальність, якщо він підписував про це договір.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua