Суміщення

Запитання:

Чи має право державний службовець суміщати навчання в аспірантурі з відривом від виробництва та роботою асистентом в ВНЗ на 0,5 ставки, що вимагає суміщення за часом (в час державної служби)? Яка кількість годин відповідає 0,5 ставки асистента та яким нормативно-правовим актом це питання регулюється?

Відповідь:

Відповідно до п. 1 «Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» Затверджене Наказом Міністерства праці України, Міністерством юстиції України, Міністерством фінансів України 28.06.1993 N 43  

«Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно».

Таким чином, державний службовець може працювати за сумісництвом у ВНЗ.

Згідно п.2 Постанови КМУ від 03.04.1993 року №245 «Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. 

Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати перевищувати половини місячної норми робочого часу».


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua