Припинення трудового договору за згодою сторін

Запитання:

Роботодавець забажав звільнити мене без підстав. Я відмовилась писати заяву за власним бажанням. Домовилися про угоду про припинення трудового договору за згодою сторін. Що я маю право вимагати за такою угодою, компенсацію чи вихідну допомогу ? І в якому розмірі? Чи може Роботодавець підписати угоду і на виконати своїх зобов’язань? Буду вдячна за відповідь.

Відповідь:

Відповідно до п.1 ст. 36 КЗпП трудовий договір може бути припинено за угодою сторін.

  1. В даній угоді сторони можуть домовитися про матеріальні виплати працівнику, сума яких має визначатися угодою.
  2. В разі якщо працівнику відповідно до закону має нараховуватися компенсація (за невикористану щорічну відпустку,  за роботу в шкідливих умовах та інше) її розмір в угоді може не зазначатися, оскільки визначається відповідним законодавством. Вихідна допомога при звільненні за п.1 ст. 36 законодавством не передбачена.
  3. Нажаль кожна сторона договору чи угоди може не виконати взяті на себе зобов’язання, але при наявності такої угоди укладеної належним чином і при невиконанні роботодавцем взятих на себе зобов’язань, можна в судовому порядку не тільки зобов’язати роботодавця виконати свої зобов’язання за угодою але і сплатити понесені працівником збитки та відшкодувати шкоду завдану таким невиконанням.

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua