Догляд за дитиною

Запитання:

Добрий день. Дайте, будь ласка, відповідь на моє запитання.Чи маю я право на отримання допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, якщо оформила відпустку по догляду за онукою 2,5 років. Мені 52 роки, я інвалід ІІІ групи, отримую пенсію по інвалідності. В управлінні праці мені відмовили в допомозі, а як вирішиться питання зі стажем за цей період? Дякую.

Відповідь:

Згідно ч.2. ст.13 ЗУ “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” – : “Право на  допомогу  по  догляду  за дитиною до досягнення нею трирічного віку  за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач,  опікун, баба,  дід  або  інший родич), яка фактично
здійснює догляд за дитиною”.
Таким чином на Вас може бути оформлена така допомога.
Щодо трудового стажу за цей період, то ст. 11 ЗУ “Про загальнообов’язкове  державне пенсійне страхування” зазначає, що період по догляду за дитиною до  досягнення нею трирічного віку зараховується до трудового стажу.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua