Колишній чоловік не платить аліменти

Запитання:

Добрий вечір! Буду дуже вдячна за консультацію! Я розлучена з колишнім чоловіком 5 років. Нашій донечці 6 років. Аліменти він не платить, у вихованні дитини не бере. Щороку подаю в юстицію заяву на кримінальну відповідальність, його передають в міліцію, після цього колишній чоловік надсилав мені 50 гр. і міліція видавала довідку про відмову, аргументуючи тим, що він ніде не працює і сплачує аліменти за можливості (тобто максимум 100 гр. на рік).

У міліції працює його рідний брат. В кінці червня цього року написала чергову заяву на кримінальну відповідальність. Пристав з юстиції сказала, що за адресою прописки він не проживає, рідні не знають де він знаходиться, вони з ним не спілкуються і в місті його немає. Його збираються оголосити в розшук (шукати будуть міліція і паспортний стіл). Після того як пристави поспілкувалися з його матір’ю вона прислала 300 грн.

Підкажіть, будь ласка, що можна зробити в цій ситуації і куди можна звернутися далі? Величезне спасибі.

Відповідь:

Добрий день. Ви можете подати позовну заяву до суду за місцем реєстрації Вашого колишнього чоловіка або ж Вашим місцем реєстрації (на вибір), про стягнення з нього аліментів у твердій грошовій сумі (не в частині від зарплати, а в конкретної певній сумі). Якщо після винесення такого рішення судом Ваш колишній чоловік все одно не буде платити аліменти, то тоді до нього можна застосовувати норми кримінального кодексу за ухилення від сплати аліментів. Справа в тому, що без рішення суду про стягнення аліментів, міліція не допоможе. Якщо ж у Вас є таке рішення суду і він не платить, виконавець зобов’язаний стягнути не тільки суму заборгованості але і пеню за все. Якщо в рішенні суду варто% від доходів, можете подати заяву і вимагати фіксовану суму. Також можете взяти довідку від виконавця про те що він не платить і в “Радбезу” оформити соц. допомога по аліментах від держави.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua