Спадщина

Запитання:

Протягом 6 місяців я подав документи до нотаріуса, щоб отримати 1/3 квартири за заповітом,але нотаріус не видає свідоцтва, бо я не надав технічного пасорта на квартиру. В БТІ мені відмовляють у виготовленні нового паспорта, бо я ще не власник. А сестра, яка є співласницею квартири на відріз відмовилася мені дати цей документ. Як мені бути, щоб отримати свідоцтво про право власності на спадщину? Дякую

Відповідь:

Спадкоємець, якій в строки подав заяву на прийняття спадщину, після закінчення 6 місячного терміну повинен звернутись до нотаріуса із заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину. Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину перевіряє в тому числі склад спадкового майна, на підтвердження якого від спадкоємців вимагають документі, що підтверджують данні факти.

Видача свідоцтва про право на  спадщину  на  майно,  яке підлягає   реєстрації,   провадиться   нотаріусом   після подання правовстановлювальних  документів  про  належність   цього   майна спадкодавцеві  та  перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

Якщо особа не може подати певні документи або має певні труднощі в їх поданні, Нотаріус у відповідності до ст. 46 ЗУ «Про нотаріат», має право витребовувати від фізичних та юридичних осіб відомості та документи для вчинення нотаріальних дій, ці документи повинні подаватись такими особами в строк визначений нотаріусом але не пізніше 1 місяця.

Таким чином якщо Ви не можете надати відповідні право установчі документи на квартиру,  до заяви про видачу свідоцтва додайте клопотання з відповідним поясненням, для того що нотаріус зробив запит до БТІ.

В іншому випадку вимагайте офіційну відмову і звертайтесь до суду.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua