Спадщина

Запитання:

Добрий вечір. Проконсультируйте, будь ласка в наступному питанні. 16.09.2014 помер мій дядько і тітка попросила їй допомогти розібратися в цій ситуації.
У нього було 3 дочки від першого шлюбу і дружина. З майна: будинок + дарчий земля, квартира, гараж. Хочу відразу акцентувати увагу, що коли він розлучався з першою дружиною – землю він оформив, як дарчу на свою матір, після того, як одружився вдруге цю землю, як дарчу отримав від матері. Хоча будинок, який також спадковий, вже був побудований на цій землі. Гараж купувався ще до шлюбу.

Чи правильно все успадковується, перевірте будь ласка:
дружина: будинок (5/8), квартира (5/8), земля (1/4), гараж (1/4)
дочкам будинок (3/8), квартира (3/8), земля (3/4) і гараж (3/4).

Також цікавить питання. Спадщина досі ще не прийнято, але заведено спадкову справу у нотаріуса, і на деякому етапі призупинилося, так, як дочки ще судяться за особисту машину дружини. Справа зараз в апеляції. Першу інстанцію дружина виграла. Так ось, до смерті батька, одна з дочок заселилася в квартиру, яка є спадкова і без законного поки на це права, там проживає. Вигнати її не можемо.
Також всі три доньки ломляться в будинок і хочуть там собі по кімнаті (всього кімнат 6).

Хто і де на яких законних підставах зараз може жити, якщо частини у спадок ще не видані? Дружина прожила в будинку з 2003 року разом з чоловіком.
Були навіть спроби зламувати замки від хвіртки, воріт і навіть кімнат будинку. Викликали міліцію, щоб втихомирити дочок і писали заяву про незаконне проникнення на приватну власність.
Поки міліція нічого не зробила, а дочки не хочуть давати спокійно жити його дружині.
Куди звернутися і як їх заспокоїти? Хочемо все по закону і нічого більше.
Заздалегідь дякую

Відповідь:

На все вищевикладене майно спадкоємці першої черги (3 дочки і дружина) мають рівні права. Для реалізації даного права вони повинні протягом 6 м. Після смерті звернутися до нотаріуса. Той, хто на момент смерті проживав з померлим дядьком (з родичів першої лінії) вважається таким, що прийняв майно автоматично, інші, якщо не подали заяву нотаріусу, втратили право успадковувати. Проживати в будинку і квартирі мають право ті, хто там жив до дня смерті власника, які претендують на спадщину, тільки після реєстрації власності на своє ім’я.
Щодо незаконних дій (зломи, незаконне заселення) звертайтеся в міліцію. Також в судовому порядку можна заборонити до прийняття спадщини здійснювати ті чи інші дії.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua