Спадок

Запитання:

Добридень! Підкажіть в такому питанні будь ласка. Після смерті батька, залишається неповнолітня дитина (шлюб не був зареєстрований). Спочатку подали заяву нотаріусу на право про вступ в спадок, але потрібно було доводити через суд спорідненість, хоча був аналіз ДНК у нотаріуса, мама відмовилася подавати позов до суду.

Як буде діяти далі нотаріус, так є і інші спадкоємці, які хочуть отримати свою частку спадщини. І які можуть бути варіанти розвитку спадкової справи. Чи може нотаріус вписати в подальшому дитини в свідоцтво про право на спадщину?

Завчасно дякую за відповідь.

Відповідь:

З Вашого питання не зовсім зрозуміло, чи був батько дитини зареєстрований як його батько. Якщо так (в свідоцтво про народження він вказаний як батько), ніяких проблем із спадкуванням за законом немає (якщо немає заповіту яке може встановити інший порядок спадкування і спадкоємців), так як дитина є спадкоємцем першої черги. Якщо біологічний батько (спадкодавець) де-юре не був записаний як батько дитини, а при реєстрації батько був вказаний зі слів матері, тоді потрібно встановити батьківство в судовому порядку і тут знадобиться матеріал ДНК для проведення експертизи або вже готовий експертний висновок. Сама експертиза для оформлення спадщини нотаріусу не буде достатньо, потрібно лише рішення суду.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua