Спадкування при відсутності правоустановчих документів

Запитання:

Після смерті бабусі, її майно у вигляді 1/2 однокімнатної квартири було розділено по закону між її чоловіком і двома онуками. В результаті, чоловік бабусі отримав у власність 6/8, а внучки по 1/8 зазначеної квартири. Через 2 місяці після оформлення спадщини помер бабусі чоловік. За ці 2 місяці були втрачені установчі документи померлого. У померлого крім онучок дружини інших родичів немає, заповіт не складали. Установчі документи онучок на право власності збереглися. На момент смерті померлого, внучки в квартирі проживали без реєстрації. В даний момент вони офіційно зареєстровані. На підставі яких статей Цивільного кодексу України внучки можуть претендувати на отримання права власності на відкрилося спадщину? Який термін подання позовної заяви до суду про визнання права власності?

Відповідь:

Якщо є доказі того що внуки проживали з дідом (наприклад акт підписаний сусідами про прожівання внучок в квартирі із дідом, довідки зі школи, довідка з поліклініки по проживання дітей за адресою) тоді:
Стаття 1268. Прийняття спадщини 3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Стаття 1264. Четверта черга спадкоємців за законом
1. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Стаття 1265. П’ята черга спадкоємців за законом
1. У п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Строком подачі позову вважається загальним у 3 роки.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua