Спадкове право

Запитання:

Добридень! Бабуся живе в приватизованій квартирі. До смерті дідуся одна частина (1/2) належала бабусі, і друга (1/2) відповідно дідусеві (так зазначено в свідоцтві про право власності).

Питання таке: чи повинна була бабуся вступати в права спадщини і переоформляти на себе квартиру після смерті дідуся? Ніхто не претендував на частину дідуся.

Відповідь:

Прийняття спадщини це справа добровільна. Якщо дідусь не залишив заповіт спадкування відбувається за законом і прийняти його мають право родича першої черги до яких належать дружина (або чоловік), діти і батьки спадкодавця. Таким чином, вищевказані особи мають рівні права отримати спадок в рівних частках. Дані особи, при бажанні отримати належну їм частку спадщини за законом, повинні протягом 6 місяців після смерті спадкодавця, звернеться до нотаріуса за місцем знаходження майна з відповідною заявою. Таким чином у Вашому випадку якщо ніхто не претендує на спадщину дідуся, Ваша бабуся має право оформити його частина квартири на себе, подавши відповідну заяву протягом 6 місяців.

Якщо Ваша бабуся проживала до смерті з дідусем в квартирі, то вважається що вона прийняла спадщину (1/2 частина) автоматично і має право звернеться до нотаріуса за свідоцтвом про право на спадщину на 1 \ 2 частину квартири, після переоформити всю квартиру на себе.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua