Спадкове право

Запитання:

Підкажіть підкажіть, у матері є два молодших брата і у них назріває суперечка, з приводу розподілу спадщини. Зараз власниками майна є бабуся (2/3) і один (молодший) дядько (1/3). Бабуся хоче залишити свою частину спадщини (будинок, земля) матері. Її брат буде оскаржувати заповіт, як цей спір можна вирішити крім дарчим. Підкажіть як. Заздалегідь дякую.

Відповідь:

Звичайно ж оптимальної в даному випадку була б дарча, щоб в подальшому не створювати конфліктні ситуації, якщо на те є підстави. За заповітом, майно спадкодавця переходить вказаною в ньому спадкоємця (ми). Інші спадкоємці, які не вказані в заповіті не мають на нього право за винятком випадків, коли дані спадкоємці мають право на обов’язкову частку. До таких відносять: малолітніх, неповнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця, непрацездатного вдівця (вдову) і непрацездатних батьків спадкодавця, які мають право на половину частини спадщини яке належало б їм у разі спадкування за законом. Розмір дано обов’язкової частини може бути зменшений судом з урахуванням відносин між спадкоємцями та спадкодавцем та інших обставин.

Таким чином якщо брат Вашої мами, є недієздатною особою (інвалід, на пенсії і тп.) Він має право на отримання обов’язкової частки, не залежно від того чи був він включений в заповіт чи ні. В інших разі оспорювання заповіту для нього безперспективно.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua