Спадкове право

Запитання:

Вітаю! Така проблема: Я прожив в будинку 26 років з самого народження, жив з дідом і бабусею і ще кілька людей. Дід з бабусею померли, всі роз’їхалися, я залишився там жити сам. Крім мене там приписано ще 5 людин: (сестра рідна, сестра троюрідна, брат рідний і племінниця) та ще напевно хтось. Ситуація така: заповіту на будинок не було! Виходить мій батько і його брат прямі спадкоємці, “брат” написав відмову додому, а батько написав заяву на спадщину. Але не оформляє поки його. Мене вигнали з будинку.

Питання: Що я взагалі можу зробити, чи можу я як то відсудити частину грошей за будинок, або як взагалі мені діяти? Заздалегідь дякую!

Відповідь:

Доброго дня. Справа в тому, що поки Ваш батько не оформив свідоцтва на спадщину, то у нього немає фактичного права власності на цю квартиру.
Виселити Вас поки у квартири немає власника Вас не можуть. По-цьому поки Ваш батько не оформить право на спадщину Ви маєте право там жити, так як Ви там прописані. Але як тільки Ваш батько оформить право на спадщину, то у нього будуть всі права виселити Вас з квартири, так як він буде власником квартири.

Відсудити яку чи-о частина немає правових підстав, так як є спадкоємці і вони реалізували своє право на спадкування даного будинку, зокрема Ваш батько. Єдиний варіант, якщо після закінчення 10 років після виникнення права Вашого батька на спадщину, за умови що Ви будете проживати і користуватися даними будинком, він не оформить право власності на нього, а в разі оформлення не ставитиме питання про Ваше виселення, можна визнати право власності на будинок за Вами по набивательной давності.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua