Що робити далі?

Запитання:

Добрий день.

Два тижні тому померла мама. Тато з мамою вдвох прописані в 3-х кімнатній квартирі (більше нікого). Папа запитує, що йому далі робити? Чи потрібно йти до нотаріуса? Чи виписувати маму з квартири? Заповіту не було. Чи потрібно чекати півроку. Ми спочатку домовилися, що квартира після смерті моїх батьків відійде племіннику, який зараз в ній не прописаний. Квартира приватизована. Чи потрібно татові писати заповіт на племінника? Підкажіть будь ласка. З повагою, Олексій!

Відповідь:

Доброго дня.

  1. Факт реєстрації місця проживання в квартирі не впливає на спадщину.
    Якщо частина квартири була власністю Вашої мами, то саме ця частина квартири і буде спадщиною.
  2. Для прийняття спадщини або для проведення будь-яких інших дій з ним Вам потрібно буде звернутися до нотаріуса. В іншому випадку, якщо протягом 6 місяців ніхто до нотаріуса не вернувся, то особа, яка постійно проживала з померлим буде вважатися таким, що прийняла спадщину, а особи, які не проживали такими, які не прийняли спадщини.
  3. Так як не було заповіту, то спадкоємцями за законом є Ваш батько, Ви і Ваші брати/сестри (якщо такі є). При цьому, кожен з Вас має право відмовитися від спадщини на користь будь-якого спадкоємця за законом, незалежно від черги, тобто кожен з Вас може відмовитися від спадщини на користь племінника.
  4. Так, Вам потрібно буде зняти з реєстрації померлого шляхом подачі в органи Державної міграційної служби свідоцтва про смерть.

04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua