Мій спадок реальний чи віртуальний?

Запитання:

Маю заповіт самотньої літньої двоюрідної бабусі, яку відвідую.

“… Все моє майно, де б воно НЕ Було и з чого б воно НЕ Складанний, и Взагалі все, что буде мені належати на день моєї смерти и на что я за законом матіму право, заповідаю …”.

Бабуся проживає в 2-х кімнатній комунальній квартирі з сусідом (займає одну кімнату). Кімната і квартира – не приватизовані, тому що будинок – “аварійний” і мешканці вже багато років не можуть приватизувати своє житло (відмова всіх інстанцій). Комунальний будинок підлягає знесенню (є плани у Кіевгорсстроя, так запевняють мешканців вже не один рік), а мешканці – розселення в окремі квартири. Але … Час йде, люди старіють … Будь ласка, потрібна порада: Що дає такий заповіт, з огляду на ситуацію з будинком? Чи варто оформляти опікунство над бабусею, що б отримати прописку в її кімнаті і чи допоможе мені це в подальшому отримати квартиру в разі розселення будинку? Що ще можна зробити? Я проживаю в іншому місті, своє право приватизації давно використовував.

Відповідь:

  1. Данний заповіт не дасть вам в майбутньому ні права приватизації, ні отримання житла.
  2. Для отримання квартири при виселенні мешканців з аварійного будинку, вам необхідно прописатися в даній квартирі. Вашої бабусі для передачі свого права приватизації необхідно отримати житлові чеки на приватизацію і потім вказати їх в своєму заповіті.

Таким чином, прописавшись, і навіть після смерті бабусі ви будете мати право на житлову площу рівноцінну тій, яку ви займали на момент проживання в «аварійному» будинку. Після отримання даної площі, ви зможете її приватизувати, маючи на руках житлові чеки, які вам перейдуть у спадок.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua