Догляд за старими батьками

Запитання:

Доброго дня. Мене звуть Ольга. У моєму житті склалася важка ситуація. Тяжко хворіє мати (їй 65 років). Лежача хвора. Мама проживає в 3-х кімнатній квартирі разом з родиною старшої сестри (у сестри 2 дитини: донька 13 років і син 2,5 року; чоловік). Квартира приватизована. У ній прописані: мама, сестра, її діти і я. Я живу окремо з батьками свого чоловіка. Сестра категорично відмовляється доглядати за матір’ю, навіть годувати її. Я їжджу до матері щодня перед роботою по буднях і кожні вихідні, щоб надати їй будь-якої догляд, погодувати її, провести гігієнічні процедури. При цьому слід зазначити, що квартплата за квартиру оплачується матір’ю добровільно з пенсії 1060 грн. А сестра в комунальних платежах участь не бере, мотивуючи це відсутністю грошей (хоча і вона і її чоловік працюють).

Я вважаю, раз сестра там живе зі своєю сім’єю, то вона зобов’язана доглядати за матір’ю. Однак щоразу, коли я намагаюся з нею говорити про це – вона провокує скандал і каже, що нічого не винна, втомлюється з двома дітьми і т.д. Я вбачаю в цій ситуації незаконні дії сестри щодо хворої матері і себе. Оскільки страждає і моя сім’я від моїх щоденних поїздок на інший кінець міста. Як бути в цій ситуації з юридичної точки зору?

Відповідь:

Доброго дня, Ольга, якщо квартира приватизована на Вас та вашу мати, тоді власниками є Ви і мати, а Ваша сестра всього лише прописана, тобто проживає в квартирі з Вашого дозволу, в такому випадку Ви з вашою матір’ю можете продати квартиру без дозволу та участі Вашої сестри та розділити гроші від продажу за власним з матір’ю розсудом, але так як там прописані ще малолітні діти, то Вам необхідно взяти дозвіл з органу опіки та піклування на здійснення такої угоди.
 
Конституцією України встановлено обов’язок повнолітніх дітей піклується про своїх непрацездатних батьків, закон передбачає можливість примусового здійснення такого обов’язку через суд.

У разі смерті матері майно буде ділиться за законом, якщо не буде заповіту, тобто між чоловіком, батьками і дітьми померлого. Наявність неповнолітніх дітей у Вашої сестри не дає їй переваги і пільг при розділі квартири.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua