Ліцензії

Запитання:

Добрий день! Підскажіть будь ласка! яка сума штрафу ФОП, якщо субъект господарювання проваджує свою діяльність по централізованому водопостачання без ліцензії? Зазделагіть ДЯКУЮ!!!!!!!

Відповідь:

Згідно зі статтею 164 КпАП, провадження ліцензованої господарської діяльності без одержання відповідної ліцензії тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн) з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої. При повторному притягненні тієї самої особи за те саме порушення протягом року штраф — у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 510 до 1020 грн (знову ж таки, з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої).

За певних обставин таке порушення може бути кваліфіковане як злочин. Це можливо за умови отримання підприємством під час здійснення ліцензованого виду діяльності доходів у великих розмірах. Згідно зі ст. 202 ККУ, здійснення без одержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов’язано з отриманням доходу у великих розмірах, карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 4250 грн), або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Санкції за здійснення без ліцензії або з порушенням умов ліцензування банківської діяльності або банківських операцій, а також професійної діяльності на ринку цінних паперів, операцій небанківських фінансових установ, є більш значущими (від 3400 до 8500 грн або обмеження волі на строк до трьох років).


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua