Володіння акціями

Запитання:

Підкажіть будь ласка, у мене є акції в підприємстві, в дочірньому підприємство в якому працював мій батько. 1,5 роки тому це дочірнє підприємство оголосили банкрутом. У нас хотіли купити акції, але ми їх не продали. Тепер виявляється підприємство існує і мені вже втретє приходить запрошення на збори акціонерів. Підкажіть, що мені робити, і яке значення мають акції, якщо дивіденди з них я ще жодного разу не отримувала.

Відповідь:

Швидше за все, підприємство пройшло процедуру санації або іншим чином вирішилося питання його боргів і воно (підприємство) не збанкрутував, таким чином, діє на сьогоднішній день.
Вам приходять запрошення на збори, оскільки Ви є акціонерам, і має право бути присутнім на зборах і брати участь в голосуванні з питань порядку денного, не залежно від того отримуєте Ви дивіденди по акціях чи ні.

Акції це документ дає Вам право володіти частиною підприємстві, в залежності від номіналу акцій, і відповідно пропорційно своїм номіналом отримувати частину прибутку підприємства, при наявності такої прибуток і прийняття рішення про виплату прибутку (її частини) акціонерам у вигляді дивідендів. Підприємство може не мати прибутку або прибуток, рішенням загальних зборів акціонерів, в якому Ви маєте право брати участь, може бути спрямована не на виплату, а, наприклад, на розвиток підприємства.

Продавати акції чи ні це Ваше право.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua