Скарги сусідів на підвищений шум

Питання:

Добрий день. У нас в будинку склалася така ситуація. Коли у вихідні дні з 9-00 моя дитина (4-х років) грає і бігає по кімнатах, в квартиру дзвонять сусіди і вимагають дотримуватись тиші, аргументуючи тим, що тупіт ніжок дитини заважає їм спати. Сусіди загрожують звернутися до опікунської ради та інші органи з обвинуваченням, що ми не займаємося вихованням малюка. У нас в квартирі ремонт не проводився, тобто підлоги не перестилали, вони укладені при будівництві будинку і нами не змінювалися. Підлоги в кімнаті дитини покриті килимом, малюк бігає в шкарпетках. Наші відповіді сусіди слухати не хочуть, звинувачуючи нас в хамстві. Підкажіть, будь ласка, як нам поступати в цьому випадку? Чи може тупіт дитини по килимах виробляти шум, що перевищує допустимі норми? З якого часу можна спокійно включати телевізор і інші побутові пристрої виробляють шум?

 

Відповідь:

По-перше, між грою і бігом вашої дитини, яка створює шум сусідам знизу і його вихованням, а також органами опіки та піклування – жодної логічної, в тому числі і юридичної взаємозв’язку немає.

По-друге, Відповідно до встановлених правил в м.Києві, сусіди мають право вимагати дотримання тиші, а саме, забороняється створювати шум, включати на повну потужність радіоприймачі, кричати і т. П. З 22. 00 до 8. 00. а проведення , ремонтних робіт з 21. 00 до 9. 00. Норми шуму становлять: 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний.

Таким чином для того щоб встановити рівень шуму і тим більше говорити про те допустимо він або перевищує встановлені норми, сусідам (або Вам за власною ініціативний) для цього необхідно звернеться з відповідною заявою в СЕС вашого району. Комісія СЕС виміряє рівень шуму і зробить висновок допустимо він чи ні, перевищує норми чи ні.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua