Допомога при народженні

Питання:

Чи має право на отримання одноразової допомоги моя дочка (громадянка України, зареєстрована на Україні), ЯКЩО:

  1. Батько дитини – громадянин Росії.
  2. Місце народження дитини – Росія.
  3. Довідка з пологового будинку і ЗАГСА – російські.

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яким надано статус біженця в Україні, мають право на державну допомогу нарівні з громадянами України.

Відповідно до п. 10 Порядку №1751 допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Отже, якщо Ви разом з донькою постійно проживаєте в Україні Ви маєте право отримати допомогу при народженні дитини.

Згідно із п. 11 Порядку №1751:

“Для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

  • заява одного з батьків, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • оригінал довідки, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення допомоги при народженні дитини.

Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України”.

Таким чином, пред’явивши всі необхідні документи, Ви зможете оформити допомогу при народженні дитини.

Відповідно до п. 17 право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

Отже, цю допомогу Ви також можете оформити на себе, звернувшись в Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua