Розпорядження пенсією в інтернатах

Питання:

Підкажіть будь ласка, що можна зробити в ситуації, коли в державній установі (психо-неврологічний інтернат) персонал б’є підопічних, користуючись тим, що підопічні (в силу своєї хвороби) не знають, а багато хто і не розуміють, що це порушення їх прав. Родичі підопічних не сміють нікуди скаржитися, тому що бояться, що їх рідних виженуть з інтернату.

І ще одне питання. Людям, які проживають в інтернаті належить видавати чверть пенсії. Вони витрачають її на додаткове харчування і придбання необхідних речей (зубна паста і т.п.). Деякі люди не здатні поводитися з грошима, і тому їхні гроші переводять на книжку, з якої дозволяється брати тільки опікунам.

Деякі розвинені досить, щоб отримувати гроші на руки і розпоряджатися ними самостійно. І вони їх до недавнього часу отримували Але недавно у 45 осіб цю чверть пенсії також стали перераховувати на книжку. Багато з цих людей сироти та родичів не мають. Їм ніде взяти опікуна. Виходить, вони позбавлені можливості купити собі вітаміни (харчування в інтернаті не дуже гарне), і книжкою не можуть скористатись. Вони не хочуть, щоб їх опікуном призначили керівника інтернату, бо не довіряють йому. Як слід вчинити? Дякуємо.

 

Відповідь:

Що стосується першого питання. Якщо відбуваються факти, які Ви виклали в вашому листі, звертайтеся в міліцію. Також додатково або одночасно Ви можете звернутися до керівництва даної установи з заявою про такі факти. Можна це зробити колективно, тобто організувати спільну заяву від родичів, а також від самих постраждалих в міліцію, прокуратуру, начальству даного закладу. Колективний характер такої скарги, може не допустити будь-яких санкцій щодо підопічних даної установи, в тому числі і їх виключення.

Що стосується другого питання, про якщо Ви бачите незаконні дії з боку керівництва і персоналу даного закладу, напишіть заяви в прокуратуру. Після проведення відповідної перевірки, прокуратура винесе відповідну постанову або порушувати кримінальну справу стосовно керівництва і персоналу або відмовити.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua