Права сироти

Питання:

Мені виповнилось 16 років у грудні 2007року, я отримала паспорт і написала заяву на ім`я директора що хочу залишити дитячий будинок і піти вчитись за власним вибором, але директор забрав мій паспорт і свідоцтво про народження і сказав що я піду туди куди він мене оформить і жити буду в гуртожитку. Я хочу жити у близьких мені людей, вони вже два роки мені допомагають і готові допомагати у майбутньому. Скажіть будь-ласка чи маю я таке право за законом України чи мені ще потрібно сидіти за гратами до 18 років як відповів мені директор.

Відповідь:

У відповідності до чинного законодавства України ви можете покинути дитячий будинок до досягнення вами 18 ти років за наявності дозволу відповідного органу (в залежності від того де ви перебуваєте це може бути Міністерства праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, головних управлінь праці та соціального захисту населення обласних держадміністрацій, Головного управління соціального захисту населення Київської міської держадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської держадміністрації).

Даний дозвіл видається при наявності одного з таких документів:

  • Заяви осіб, які мають змогу вас утримувати і забезпечувати вам необхідний догляд;
  • Висновку зональної психолого-медико-педагогічної консультації про необхідність зміни профілю інтернатної установи;
  • Рішення медико-соціальної експертної комісії про скасування групи інвалідності

Щодо паспорта, то у відповідності до законодавства України, директор дитячого будинку має право зберігати, а не відбирати насильно, ваші документи, але повинен буде їх вам повернути в момент залишення вами дитячого будинку (що, як зазначалося раніше, може статися і до досягнення вами 18ти років).

Також, згідно Конституції України, ви маєте право на вільний вибір професії та місця навчання.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua