Повернення 50 % оплати за виробничу практику навчальному закладу

Питання:

Добрий день! Чи правомірно ПТУ вимагає учнів віддати готівкою в бухгалтерію училища 50 відсотків одержаної на підприємстві по відомості заробітної плати за виробничу практику, та приносити довідку про одержану заробітну плату. (Договір укладало ПТУ з підприємством, без підпису учнів, додаткових договорів з учнями не було що вони зобов’язані віддавати 50 відсотків за практику) З повагою. Дякую.

 

Відповідь:

Відповідно до Закону України «Про освіту» « Порядок оплати виконаної роботи під час виробничого навчання і практики визначається Кабінетом Міністрів України. П’ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи».

Закон України «Про професійно-технічну освіту» вказує, що «П’ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи».

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» зазначає, що «П’ятдесят відсотків заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики учням професійно-технічних навчальних закладів, які отримують стипендію і харчування, може бути направлено на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua