Пенсія за вислугою років

Питання:

Добрий день! У 1993 р я звільнилася на пенсію за вислугою років з посади старшого інспектора у справах неповнолітніх. На той момент служба у справах неповнолітніх була підрозділом карного розшуку райвідділу. У 1995 році ця служба була реорганізована в підрозділ кримінальної міліції у справах неповнолітніх.

Посада, аналогічна моїй за функціональними обов’язками, стала називатися старший оперуповноважений. У 2008 році Постановою Кабміну були підвищені посадові оклади всім працівникам міліції відповідно до їхніх посад, що автоматично спричинило перегляд окладів раніше звільнених і підвищення пенсії. Однак мені встановили оклад за посадою старшого інспектора, а не ст. оперуповноваженого у справах неповнолітніх.

Написала кілька заяв в УМВС та МВС, проте отримала одні відписки. Хочу звернутися до суду. Питання: як правильно формулювати свої вимоги і що подавати: скаргу на неправомірні дії посад. осіб УМВС, які відмовляються встановити оклад за посадою ст. оперуповноваженого у справах неповнолітніх, або ж позов про встановлення відповідності посаді ст. інспектора у справах н/л посади ст. оперуповноваженого. Може, звернутися до суду з позовом про перерахунок розміру пенсії, але тоді до кого позов – в облуправління Пенсійного фонду? Чи потрібно в такому випадку перед подачею позову звернутися до них з такою заявою?


Відповідь:

Законодавчо не передбачено зміну посади заднім числом. Оскільки перерахунок пенсії можливий тільки при зміні окладу, то сенсу в вашому судовому процесі немає.
Але для більш точної відповіді необхідно вивчити ваші документи і відповіді УМВС та МВС.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua