Пенсія за віком, якщо я є інвалідом третьої групи

Питання:

Шановні юристи!
Підкажіть, будь ласка, чи маю я право отримувати пенсію в розмірі пенсії за віком, якщо я є інвалідом третьої групи (довідка МСЕК, обмеження руху), маю вік 50 років та стаж роботи більше 30 років, не працюю найманим працівником, але є фізичною особою-підприємцем (СПД), зареєстрованою за 3 дні до отримання побутової травми, на підставі якої мені була надана інвалідність? До отримання інвалідності я більше місяця оперативно лікувалася в стаціонарі лікарні, потім більше 3-х місяців лікувалась амбулаторно, перебуваючи на листку непрацездатності.

За цей час я встигла відправити поштою у податкову інспекцію звітність за 2 квартали про відсутність діяльності та доходів від діяльності мого СПД. У Пенсійному фонді (страхові внески не сплачувала, найманців не мала) при призначенні мені пенсії документи мої прийняли, але посилаючись на п. 28 «Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій» сказали, що оскільки я є СПД, я можу отримувати доходи і не є непрацюючою особою, а значить не можу відповідно до п. 2 ст. 33 ЗУ «Про загальнодержавне обов’язкове пенсійне страхування» вибрати пенсію в розмірі пенсії за віком, а щоб отримати таку можливість необхідно зареєструвати припинення діяльності мого СПД.

Але я не хочу ліквідовувати своє СПД, тим більше, що відповідно до ст. 47 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб» це можливо лише через 2-3 місяці. (Крім того, я стала СПД через державну службу зайнятості, отримавши спеціальну одноразову допомогу по безробіттю, і для того, щоб не підпасти під дію ч. 3 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», мені треба якось показати обставини, що унеможливлюють провадження підприємницької діяльності за 6 місяців після реєстрації, що вже майже пройшли!). Так як же мені захистити свої права інваліда і доказати Пенсійному фонду, що я була і є непрацюючою особою, оскільки через травматичне обмеження життєдіяльності я ніяк не могла і поки ще не можу займатись підприємництвом, тим більше, що в ст. 29 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» вищезгадане право інваліда зазначене без умови бути непрацюючим? Допоможіть, прошу! Заздалегідь вдячна

 

Відповідь:

Оскільки Ви, діяльність як СПД – Фізична особа не здійснюєте, відповідно у своїй звітності у Вас зазначені “0”. Я пропоную Вам звернутись до Податкової інспекції за відповідною довідкою про відсутність доходів від підприємницької діяльності та подати її разом з копіями звітів до Вашого територіального управління Пенсійного фонду України, на підтвердження відсутності здійснення підприємницької діяльності. При відмові, наполягайте на оформлені її у письмовій формі та оскаржуйте її або до вищестоячої організації або безпосередньо до суду.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua