Списання з балансу юр особи об’єктів ЖКГ

Запитання:

Просимо роз’яснити ситуацію, чи потрібно підприємству ВАТ, як балансоутримувачу житлового фонду, нараховувати та виплачувати ПДВ 20,0% на операції по списання з бухгалтерського обліку об’єктів житлового фонду відповідно до Рішенням Виконавчого комітету Міської ради, де вказано: “… списати з бухгалтерського обліку квартиру одноповерховий житлового будинку та Передат ее на Утримання власникам ІВАНОВУ І.І та ІВАНОВУ А.І. ” Наше підприємство є балансоутримувачем об’єктів житлового фонду / житлові будинки /. (Для підтвердження є Довідки ФДМУ).

При приватизації дані об’єкти ОС не увійшли до статутного фонду нашого підприємства, тому що житловий фонд не підлягає приватизації. Наше підприємство поступово списує квартири житлових будинків і житлових будинків цілком з балансу підприємства згідно Рішень Виконавчого комітету Міської ради, де вказано (наприклад): “… списати з бухгалтерського обліку квартиру одноповерховий житлового будинку та Передат ее на Утримання власникам ІВАНОВУ І.І та ІВАНОВУ А.І. ”

Податковий інспектор вважає, що дані операції підпадають під визначення операції з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг) згідно п.п 4.2 Закону України N 168/97-ВР, 03.04.1997, «Про Податок на додану вартість» і тому потрібно нараховувати 20 , 0% ПДВ. Точка зору підприємства: згідно Закону України N 168/97-ВР, 03.04.1997 «Про ПДВ» (п.п.1.4) та відповідно до Закону України від 28.12.1994 № 334/94-ВР «Про податок на прибуток» (п .п1.31.) поставкою товарів (продаж товарів) розуміють операції, які передбачають передачу права власності. А наше підприємство, є балансоутримувачем, що нерівно поняттю «власник» відповідно до Закону України від 24.06.2004 № №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги” Крім того послуги з “Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” та “послуги з управління будинком , споруд або груп будинків, в т.ч балансоутрімання “також розділені в даному законі. Так що передача на” Утримання “фізособам ще не означає передачу їм же у власність (на баланс навіть і не скажеш). і оскільки міськвиконком прийняв Рішення про розпорядження цим об’єктом, він фа ктіческі визнав право комунальної власності на нього. Так чи потрібно сплачувати ПДВ в даній ситуації? Відповідь потрібен дуже терміново, тому що йде планова перевірка.

Заздалегідь вдячні за відповідь. Зам головного бухгалтера, Тетяна

Відповідь:

Дана ваша операція не підпадає під операції, які необхідно обкладати ПДВ. Якщо за результатами перевірки податкова складе акт, в якому вкаже вашу несплату, як порушення, то такий акт можна буде оскаржити в суді.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua