Чи відноситься діяльність фізичних осіб за договорами підряду, до підприємницької?

Запитання:

Чи відноситься діяльність фізичних осіб за договорами підряду (при наявності у них професійних повноважень – відповідний диплом про вищу освіту) на виконання розділів або частини розділу проектної документації по об’єктах в складі комплекту проектної документації на будівництво об’єкта в цілому (причому такі договори укладаються неодноразово) до підприємницької, і чи необхідна реєстрація фізичних осіб як індивідуальних підприємців?

Дякуємо.

Відповідь:

Згідно з п.1 ч.1 ст. 27 ЗУ “Про архітектурну діяльність”:

Замовники та підрядники під час створення об’єкта архітектури зобов’язані: доручати виконання окремих видів проектних і будівельних робіт особам, які мають відповідну ліцензію (кваліфікаційний сертифікат). Відповідно до чинного законодавства України для того, щоб отримати ту чи іншу ліцензію (кваліфікаційний сертифікат) необхідно зареєструвати юридичну особу або оформиться як Фізична особа-підприємець.

Із рахуванням на вищевикладене діяльність фізичних осіб за договорами підрядуна виконання проектної документації на будівництво об’єкта відноситься до підприємницької деятельності. Для виконання таких робіт необхідна реєстрація фізичних осіб в установленому законом порядку з отриманням відповідного дозволу на такий вид робіт (ліцензія, кваліфікаційний сертифікат).


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua