Реєстрація СПД іноземцем

Запитання:

Доброго дня. Скажіть будь ласка, яка процедура реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності для іноземців. Чи обов’язково особиста присутність іноземного громадянина при реєстрації або це можна зробити за допомогою іншої особи (наприклад, за дорученням), або по пошті? Які документи необхідні для реєстрації? І ще: чи можна платити податки за дорученням іноземного СПД при його відсутності в Україні? У нас ситуація така: громадянин Словаччини хоче зареєструватися в Україні, як СПД для ведення дрібного бізнесу (відкриття магазину). Він періодично буває в Україні, оскільки працює тут на одному підприємстві в Запоріжжі. Магазин планує відкрити в Чернігові. Будь ласка, підкажіть нам порядок дій або де його можна дізнатися. Дякуємо.

Відповідь:

Процедура реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності для іноземців не відрізняється від процедури реєстрації підприємців – громадян України. Присутність іноземного громадянина при реєстрації не обов’язково, в разі якщо він уповноважить інших осіб вчиняти дії по його реєстрації довіреністю. Також можна відправити документи поштою, завірити нотаріально підпис на реєстраційній картці.

Для реєстрації державному реєстратору у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах адміністрації за місцем проживання фізичної особи – підприємця необхідно подати:

– заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;

– копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів (ідентифікаційний номер);

– документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємець;

Також за дорученням Ви можете оплачувати податки, збори і подавати звіти.


04053, м. Киев,
ул. Сечевых Стрельцов Артема, 1-5,
(Дом художника) оф. 512
(050) 351-68-76
(044)353-63-50 (044)461-90-72
main@argument-consulting.com.ua